فروشگاه اینترنتی عرقیات و ترشیجات پارس گلاب

عرق خارمریم

کبد خود را پاکسازی کنید!

کبد بزرگترین پالایشگاه بدن است و وظایف متعدد و بسیار مهمی بر عهده دارد.به همین دلیل هرگونه اختلال و آشفتگی در فعالیت طبیعی کبد بر روی تمامی ارگانهای بدن تاثیر نامطلوب بر جای گذاشته و سلامتی فرد را به مخاطره می اندازد

از بین برنده چربی کبد-محافظ کبد در برابر آلودگی هوا و دود سیگار-پاکسازی کبد در برابر غذای نا سالم و مصرف الکل

  • فله ای در بطری 4 لیتری

23,000 تومان

موجود می باشد

خواص خارمریم بیش از هر چیز دیگری برای محافظت از کبد این گیاه را مشهور کرده است.گیاه خار مریم (ماریتیغال) دارای طبیعت گرم است و سال هاست که برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.خار مریم یک گیاه دارویی است که خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی شگفت انگیزی دارد.این گیاه که بومی گشورهای مدیترانه ای است و در صحراهای ایران بعمل می آید در کاهش علائم پیری و سم زدایی از بدن و بویژه کبد شهرت دارد.

سلامت کبد با عرق خار مریم

عرق خارمریم حاوی ماده سیلیمارین است که از کبد محافظت می کند.این ماده در واقع گروهی از فلاونوئیدها است که سلول های کبد را که توسط الکل و سایر سموم آسیب دیده اند را ترمیم می کند.همچنین سیلیمارین از سلول های جدید کبد در برابر آسیب های آینده محافظت می کند.از این گیاه دارویی همواره جهت درمان بیماری های کبد استفاده می گردد.

محافظت خارمریم از کلیه ها و کیسه صفرا

از آنجا که گیاه خارمریم از کبد محافظت می کند و کلیه ها با کبد همکاری نزدیکی دارند،بنابراین باعث تقویت عملکرد کلیه ها می شود.مطالعات نشان داده اند که گیاه خارمریم می تواند به جلوگیری از تشکیل سنگ های صفراوی کمک کند.همچنین در خصوص بیمارانی که بر اثر بیماری دیابت عملکرد کلیه آنها ضعیف شده است نیز بسیار کمک می کند.

عرق خارمریم و کمک به درمان دیابت

علاوه بر سیلیمارین که در درمان بیماری های کبدی بسیار تاثیر گذار است خارمریم حاوی ترکیب دیگری بنام سیلیبین است که تاثیر مثبتی بر چند عارضه ناشی از دیابت دارد و با توجه به اینکه کبد نقش مهمی در آزادسازی انسولین در جریان خون دارد این گیاه در درمان دیابت نیز بسیار مفید می باشد.

عرق خارمریم و کمک به درمان سرطان

سیلیبین موجود در خارمریم می تواند عملکرد برخی از داروهای شیمی درمانی را بهبود ببخشد بخصوص در درمان سرطان تخمدان و همچنین این گیاه دارویی به کاهش سرعت پیشرفت سلول های سرطانی پروستات کمک می کند.

مطالعات نیز نشان می دهد که خارمریم در سرطان سینه و سرطان روده بزرگ می تواند باعث مرگ سلول های سرطانی شود.

عرق خارمریم و کاهش وزن

مصرف عرق خارمریم در افرادی که رژیم غذایی پر چربی دارند می تواند به کاهش وزن منجر شود.از آنجایی که خارمریم در کنترل قندخون موثر است و سطح قند خون ثابت با بهبود روند کاهش وزن مرتبط می باشد می تواند به کاهش وزن منجر شود

خارمریم و تاخیر در روند پیری

آنتی اکسیدان موجود در خارمریم با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مبارزه می کند و در نهایت همین باعث کند شدن روند پیری می شود.این گیاه دارویی در روند کند شدن علائم پیری روی سطح پوست و اعضای داخلی بدن تاثیر یکسانی دارد.

خارمریم و سلامت دستگاه گوارش

خارمریم باعث تقویت تشکیل آنزیم و تولید صفرا می شود و همین به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.در عین حال این گیاه با توجه به خواص ضد التهابی که دارد،غشاهای مخروطی روده را تسکین می دهد.

نحوه مصرف:

روزی دو استکان بعد از غذا میل شود.

رفع سوء هاضمه و کبد چرب-سم زدایی کبد-ضد سرطان-کاهنده قند و کلسترول خون-ضد خارش دوران بارداری-رفع علائم هپاتیت و یرقان

خوب
گرم

سپاس