فروشگاه اینترنتی عرقیات و ترشیجات پارس گلاب

عرق نسترن

طبیعت گرم

آرام بخش و رفع خستگی،بر طرف کننده عوارض کمبود ویتامین ث،درمان ورم کلیه درد،دفع سنگ کیسه صفرا،رفع بی خوابی،رفع اسهال و تصفیه کنده خون

  • فله ای در بطری 4 لیتری

25,000 تومان

موجود می باشد

عرق نسترن و موارد مصرف آن:

در طب سنتی خواص دارویی متعددی برای نسترن آورده شده است و مصرف دمنوش و عرق آن برای درمان بیماری های مختلف کاربرد داشته است.عرق نسترن از نظر طب قدیم گرم و خشک است.

برخی از خواص عرق نسترن عبارتند از:

ضد افسردگی-تقویت اعصاب و رفع بی خوابی-درمان طپش قلب و تصفیه کننده خون-درمان بیماری های معده-دفع سنگ کلیه و مثانه و .....

عرق نسترن و دفع سنگ کلیه و مثانه:
یکی از خواص عرق نسترن کمک به دفع سنگهای کلیوی و سنگ مثانه است. به این منظور میتوان هم از عرق نسترن و هم از دم کرده میوه نسترن به صورت روزانه استفاده نمود. خوردن روزانه عرق نسترن علاوه بر کمک به دفع سنگ کلیه و مثانه، از بروز و تشکیل آن نیز پیشگیری میکند. متخصصان طب سنتی استفاده از عرق نسترن را در مواقع قولنج، نفریت و سنگهای مثانه و تمام ناراحتی های مجاری ادرار تجویز می کنند. جهت دفع سنگ کلیه ۱۵ گرم میوه نسترن را ابتدا خرد نموده در ۳۰۰ سی‌سی آب سرد جوشانده ۱۵ دقیقه دم‌کرده قبل از غذا یک لیوان بنوشند.

عرق نسترن ضد افسردگی، تقویت اعصاب و رفع بی خوابی:
یکی دیگر از خواص عرق نسترن خاصیت ضد افسردگی آن است. مصرف شربت و چای نسترن نیز فرح بخش بوده و باعث حس شادی و طراوت میگردد. برای رفع مشکلات بیخوابی مفید بوده و به طورکلی باعث تقویت اعصاب میگردد. به این منظور یک چهارم لیوان از عرق نسترن را با یک لیوان آب مخلوط کرده، سپس آن را شیرین کنید. از این شربت می توانید چند لیوان در روز بنوشید.

عرق نسترن و درمان طپش قلب و تصفیه کننده خون:
مصرف دم کرده میوه نسترن یا عرق آن باعث از بین رفتن طپش قلب و تصفیه کردن خون میشود. برای درمان تپش قلب و تصفیه خون ۱۰ گرم میوه نسترن را به مدت ۳ ساعت در ۳۰۰ سی‌سی آب ‌سرد خیسانده، سپس با حرارت ملایم جوش آورده ۵ دقیقه جوشانده ۱۵ دقیقه دم‌کرده روزی ۳ فنجان بنوشید.

عرق نسترن و درمان بیماری های معده:
از مهمترین خواص عرق نسترن درمان بیماریهای معده است. از این گیاه برای درمان زخم معده و درد معده استفاده میشود. مصرف عرق نسترن، انقباض ماهیچه‌های معده را برطرف می کند و معده را تقویت می کند. در حقیقت نوشیدن ۱ فنجان از عرق نسترن یا دمکرده آن در روز کمک شایانی در پیشگیری از ابتلا به مشکلات دستگاه گوارش دارد هم چنین تاثیر بسزایی در تسکین درد بیمارانی که از درد معده، کلیه و روده رنج می برند خواهد داشت .

نحوه مصرف:

قبل از هر غذا یک استکان مصرف شود.

خوب
گرم

خوب بود