فروشگاه اینترنتی عرقیات و ترشیجات پارس گلاب

گلاب قمصر کاشان

طبیعت گرم

رفع خستگی و درد چشم،رفع نفخ،دل به هم خردگی و اسهال،رفع جوش های بدن،تقویت قلب و معده،رفع دردهای روماتیسمی،آرامش بخش

  • فله ای در بطری 4 لیتری

50,000 تومان

موجود مي باشد

گلاب را می توان معجزه طبیعت نامید.خواص و فواید بسیاری در این عصاره قرار دارد که در درمان بسیاری از دردها و بیماری ها می تواند موثر باشد.گلاب معروفترین نوع عرقیات است که از گل سرخ گرفته می شود.گفته می شود که حضرت محمد(ص) از عطر این گل استفاده می نمودند و به همین دلیل گل سرخ را گل محمدی نیز می شناسند.طبیعت گلاب گرم است و مقوی معده،قلب،کبد و اعصاب بوده و آرامبخشی قوی به حساب می آید،به همین دلیل است که قدیمی ترها مصرف گلاب را در روزهای سخت و پر تنش لازم می دانستند.

گلاب بعد از سکنجبین بیشترین مصرف را در بین مردم در قدیم داشته و امروزه نیز مصرف فراوانی داردگلاب یکی از نوشیدنی هایپرمصرف در طب سنتی استگلاب طبع میانه تا حدودی رو به خنکی داردبنابراین برای اکثر افراد مصرف آن توصیه می شود و عارضهخاصی ندارد.

گلاب و فواید فوق العاده آن: 

خاصیت آرامش بخشی گلاب:

گلاب در طب سنتی ایرانی دارای خواص فراوانی است که مهم ترین آن آرام بخش بودن آن استشاید به همین دلیل است که درمراسم عزاداری از آن استفاده می شود.

درمان سر درد با مصرف گلاب:

گلاب علاوه بر خاصیت آرام بخشی ضد استرس هم هستهمچنین به دلیل تقویت سیستم عصبی، مصرف آن یا بوئیدن آن در درمانبسیاری از سر دردها هم کاربرد دارد.

رفع بی خوابی و خستگی با مصرف گلاب:

به هنگام شب برای رفع بی خوابی موثر استاز طرفی برای کاهش خستگی می توان آن را مصرف کرد.

تقویت لثه با مصرف گلاب:

برای تقویت لثه توصیه می شودحتی برای بهبود آفت های دهان کاربرد دارد.

شادابی پوست با مصرف گلاب:

گلاب به عنوان یک پاک کننده مناسب برای پوست قابل استفاده است و به شادابی پوست کمک می کند.

درمان مشکلات معده با مصرف گلاب:

گلاب برای معده و مخصوصاً دهانه معده مفید است، بنابراین می تواند در رفع نفخ یا ریفلاکس موثر باشد

ریه و مجاری هوایی و تاثیر مصرف گلاب در آن:

گلاب برای مجاری هوایی و ریه ها نیز مفید استنرم کننده و لینت دهنده مجاری هوایی و گلو و حلق استبخصوص برای افرادی کهدر شغلشان زیاد از حنجره خود استفاده می کنند نظیر مداحان و خوانندگان، آموزگاران، قاریان و امثالهم مفید است.

گلاب و درمان استرس:

گلاب در طب سنتی ایرانی دارای خواص فراوانی است که مهم ترین آن آرام بخش بودن آن استشاید به همین دلیل است که درمراسم عزاداری از آن استفاده می شود

یکی از دلایلی که در مراسم عزاداری و سوگواری اموات از گلاب استفاده می کنند این است که مزاج افراد مصیبت دیده که معمولاً دچاراسترس، بی خوابی و پرفعالیتی و لذا حرارت بالا شده اند را رو به خنکی و تعدیل برده؛ بوی آن برای قلب و مغز مفید، آرام بخش و تسکیندهنده است؛ طعم آن مورد پسند ذائقه و گوارا بوده، اشتها را که معمولاً در هنگام بروز استرس و غم مختل می شود تحریک نموده؛ باعثتسکین حلق و حنجره و صدا نیز می شود.

درمان سوزش مجاری ادراری با مصرف گلاب:

از آنجایی که طبع گلاب رو به خنکی است برای سوزش مجاری ادراری هم مفید استدر خیلی از موارد، سوزش ادرار به دلیل عفونتنبوده بلکه به دلیل گرمی مزاج یا افزایش ماده صفرا در خون و ادرار می باشد که گلاب در این موارد کمک کننده خوبی است.

 کسانی که در معرض حرارت بالای مزاج می باشند (استرس، عصبانیت زیاد، بی خوابی، گرمی مزاج پایه، مصرف گرمی جات، فصولیا مناطق گرمسیر)، از مصرف گلاب یا شستشوی بدن با گلاب نفع زیادتری می برند.

درمان تب با مصرف گلاب: 

برای شخص تب دار توصیه می شود گلاب خنک (یخچالی یا با یخبنوشند و یا اینکه در ظرفی به همراه آب ریخته، پارچه ای را با آنآغشته کنند و دست و پاها و صورت را با آن شستشو دهند (پاشویه، بدن شویه)؛ مخصوصاً توصیه می شود ناحیه کبد (بالا و راستشکمکه نیاز بیشتری به خنک شدن دارد (چون کبد عضو گرمی استرا با پارچه آغشته به گلاب خنک نمایند.

گلاب برای تقویت قوای عمومی بدن موثر است و باعث تجدید انرژی در بدن می شودبوییدن و خوردن آن برای افرادی که در ایامامتحانات هستند، توصیه می شود.

گلاب همچنین برای کسانی که سردرد ناشی از گرمی و چشم درد و سرخی چشم دارند موثر استدر این گونه موارد بوییدن، شستشوو اسپری کردن به ناحیه سر نیز بسیار موثر واقع می شود.

غرغره کردن گلاب برای کاهش التهابات و سرخی حلق، کام، لوزه ها و حنجره موثر استدر افرادی که به علت گرمی مزاج، دچارخشکی مخاط و خونریزی (مثلاً در لثه یا مخاط دهان و بینیمی شوند، خوردن، استنشاق کردن (مکش از طریق بینیو دهان شویه باگلاب بسیار توصیه می شود.

تاثیر مثبت گلاب بر روی پوست های خشک: 

یکی از کاربردهای مهم گلاب بهبود و درمان پوست های خشک و حساس استماسک کردن گلاب روی پوست یا جایگزین کردن آن بهجای شیرپاک کن توسط افرادی که پوست خشک یا حساس دارند موجب می شود تا به مرور پوست آنها طراوت و نشاط خود را به دستآوردبهترین روش برای ماسک کردن گلاب روی پوست آن است که پارچه ای نخی و تمیز را به گلاب خالص آغشته کنید و آن را برای 20 دقیقه روی صورت تان بگذاریداین کار بعد از هر بار استحمام تاثیر درمانی بیشتری داردضمن آنکه گلاب به دلیل خاصیت ضدعفونیکننده ای که دارد به پاکسازی منافذ پوست کمک می کند و مانع از بروز جوش های چرکی، آکنه و دانه های سرسیاه روی پوست می شود.

گلاب حتی برای رفع جوش های بدن نیز موثر استبرای این کار مقداری گلاب را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آیدسپس این خمیر را مدت یک ساعت یا تمام شب ( موقع خواب ) روی جوش های خود قرار دهید .

گلاب به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کننده و هیدراته (آبدارکردن برای پوست سر و مو مفید استبرای این کار، با استفاده از یکقطره چکان، گلاب را روی پوست سر خود بریزید.

طرز تهیه شربت گلاب (جلاب)

یک شربت بسیار مفید که به سادگی می توان از گلاب تهیه کرد «جلاب» استبرای تهیه، به اندازه یک واحد شکر یا نبات و حدود سهواحد گلاب را در یک ظرف ریخته تا حل شودسپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی بجوشدبه آرامی کف روی آن را بگیریدوقتیحجم آن به نصف رسید کمی زعفران به آن بیفزایید بعد از این که کمی جوش خورد از روی شعله برداشته، مایه شربت عسلی شکلی که بهدست می آید همان جلاب است که خواص گلاب و زعفران هر دو را داردمی توان برای ایجاد تنوع و افزودن خواص جلاب، مقداری عرقگل گاوزبان، بیدمشک، کاسنی یا بهارنارنج (حدود 1 واحدبه شربت اولیه اضافه نموده و سپس عملیات جوشاندن انجام شودبه اینترتیب، خواص این گیاهان دارویی نیز به جلاب اضافه می شود از جمله تقویت مغز و اعصاب، رفع خستگی، شادی بخشی و تفریح وبهبوددهندگی عملکرد ریه، کبد و قلببنابراین برای بیماری های روحی، روانی و افسردگی ها و نیز برای حالات ترس و اضطراب، فکر وخیال و همچنین بهبود عملکرد گوارشی، تنفسی و قلبی عروقی انسان بسیار مفید است.

 منع مصرف گلاب:

افرادی که دچار اسهال شدید هستند یا زخم گوارشی و نفخ شدید دارند، همچنین کسانی که دچار بواسیر یا هموروئید 

خوب
گرم

گلاب قمصر خيلي خوبه