فروشگاه اینترنتی عرقیات و ترشیجات پارس گلاب

عرق نعنا

طبیعت گرم

باد شکن،ضد تشنج و ضد سرفه،قاعده آور،مسکن،آرام بخش،تسکین درد،از بین برنده سکسکه و دل به هم خوردگی،از بین برنده گلو درد،پایین آورنده تب،پایین آورنده کلسترول خون،رفع سر درد میگرنی

  • فله ای در بطری 4 لیتری

27,000 تومان

موجود مي باشد

خواص و فواید درمانی عرق گیاهی نعنا
گیاه نعنا خواص زیادی چون کمک به هضم غذا، کاهش وزن، زیبایی پوست، رفع احساس خستگی، کاهش علائم آسم، تسکین سردرد و بهبود گلو درد و سرفه دارد و همچنین در درمان نفخ معده مصرف آن بسیار توصیه شده است.


عرق نعنا و تسکین معده:

اگر دچار معده درد هستید ، نوشیدن یک استکان عرق نعنا می تواند معده را آرام کند و با متعادل کردن فرآیند گوارش و تسکین التهاب احتمالی، گوارش را بهبود ببخشد.همچنین عرق نعنا به دلیل گیاهی بودن، فیبر بالایی دارد که معد ه درد ناشی از یبوست یا سوء هاضمه را تسکین می دهد.

عرق نعناع و بهبود فرآیند گوارش:
عطر و مواد و روغن معطر موجود در عرق نعنا با فعال کردن غدد بزاقی در دهان و تحریک آنزیم های گوارشی به گوارش کمک می کند. نعنا توانایی افزایش ترشح و گردش صفرا را دارد که این مسئله به تسریع فرآیند گوارش کمک می کند. نعنا حتی می تواند درون شکم را گرم کند که این مسئله، خروج گاز از بدن که طی فرآیند گوارش به وجود می آید را تسهیل می کند.

عرق نعناع و کمک به کاهش وزن:
تمام عرق های گیاهی از جمله عرق نعنا خاصیت کاهش وزن دارند زیرا برگ نعناع حاوی فیبر رژیمی است و موجب ایجاد حس سیری در فرد می شود. افرادی که تمایل دارند وزن خود را کاهش دهند، یک ربع قبل و بعد از مصرف غذا ، نصف استکان عرق نعنا مصرف کنند چرا که مصرف نعنا، میزان چربی سازی را در بدن کاهش می دهد.

مصرف عرق نعناع باعث می شود تا حرارت معده افزایش یابد و در نتیجه هضم معده را بالا می برد ؛ ازسوی دیگر، میزان چربی سازی نیز در بدن کاهش می یابد.


عرق نعنا مفید برای زنان شیرده:
برای درمان ترک و درد نوک سینه به ویژه برای مادرانی که نخستین تجربه شیردهی را دارند استفاده از عرق نعنا می تواند راهی مفید باشد.

عرق نعنا برای درمان سرماخوردگی:
منتول موجود در عرق نعنا یک دکونژستانت شناخته شده است. دکونژستانت منتول با رفع خلط و مخاط باعث می شود هوای بیشتری وارد بینی شده و تنفس، آسان شود بنابراین استفاده از عرق نعنا برای رفع آبریزش بینی و احتقان مفید است . استفاده از عرق نعنا سبب خنک شدن گلو و رفع گلو درد که یکی از علائم سرماخوردگی است می شود.

عرق نعنا برای حفظ سلامت دهان:
منتول موجود در عرق نعناع خواص ضد میکروبی دارد به همین سبب از آن در کنار الکل اتیل برای تهیه برخی دهانشویه ها استفاده می کنند. دهانشویه های حاوی منتول برخلاف دهانشویه های الکلی، ، دهان را خشک نمی کنند و مری را آرام کرده و التهاب و خشکی آن را کاهش می دهند.

عرق نعنا و کاهش مشکلات تنفسی:
عرق نعنای حاوی منتول برای درمان مشکلات تنفسی مانند مشکلات ناشی از احتقان و التهاب مفید است. عطر عرق نعناع به رفع احتقان بینی، گلو، نایژه ها و ریه کمک می کند.نوشیدن عرق نعنا جسم و ذهن را شاداب و تازه کرده و سیستم گردش اکسیژن را بهبود می بخشد و شما را سالم تر می کند.

رفع خستگی جسمی و روحی با مصرف عرق نعنا:
نوشیدن کمی عرق نعنا بعد از گذراندن یک روز سخت خستگی جسمی و روحی را قبل از اینکه به مشکلات بدتری مانند اضطراب و افسردگی منجر شوند از بین می برد.

تقویت حافظه با عرق نعنا:
منتول موجود در عرق نعنا خاصیت تحریک کنندگی دارد و سبب افزایش هوشیاری و عملکرد ذهنی انسان می شود.

عرق نعناع و کاهش علائم حساسیت:
نوشیدن عرق نعنا به کاهش علائم حساسیت ها، چه فصلی چه غیر فصلی، مانند التهاب و تحریکات داخلی کمک می کند. نعنا می تواند سطح دستگاه تنفسی را خنک و آرام کند.

عرق نعنا برای زنان باردار:
مصرف عرق نعنا برای برطرف نمودن بیماری صبحگاهی زنان باردار و کاهش حالت تهوع آنان موثر است . استفاده از عرق نعناع باعث بهبود سوزش دل بخصوص در اوایل بارداری می شود.

عرق نعنا و تنظیم و تعادل هورمونهای زنانه و قاعده آور:
از خواص عرق نعنا در طب سنتی کمک به تنظیم و تعادل هورمونهای زنان است. عرق نعناع محرک رحم بوده و مصرف آن قاعده آور می باشد.

عرق نعنا و درمان سردرد و خواب راحت:
خوردن روزانه دمنوش و عرق نعنا به دلیل خاصیت ضد التهابی آن، به آرامش و تخلیه ذهن از نگرانی ها و کاهش استرس و آرامش ذهن و خواب راحت، کمک شایانی می کند برای درمان سردرد های سرد مزاجان و سردردهای میگرنی مفید است.

عرق نعناع برای لطافت و نرمی پوست:
استفاده از ترکیب عرق نعنا و روغن نعناع می تواند موجب بهبود سطوح کلاژن پوست شده و شادابی و نرمی آن را در پی داشته باشد.

عرق نعنا و خاصیت آن برای کودکان:
به هضم آسان غذا در کودکان کمک می کند و سبب بهبود دل پیچه و رفع اسهال و رفع مسمومیت های ناشی از غذا و گرمازدگی در کودکان و نوزادان می شود همچنین رقیق شده آن با مقدار آب فراوان برای درمان کولیک نوزادان مفید است.


موارد احتیاط و منع مصرف عرق نعنا:
زیاده روی در مصرف عرق نعنا باعث بالا رفتن فشار خون و ایجاد برخی ناراحتی های گوارشی می شود. افراد حساس به گیاه نعنا باید در مصرف عرق نعنا احتیاط کنند. مصرف زیاد عرق نعنا سبب ایجاد یبوست می شود.

افرادی که دچار رفلاکس معده هستند باید عرق نعنا را به دلیل شل کنندگی دریچه تحتانی مری، با احتیاط مصرف کنند. در اوایل بارداری مصرف عرق نعنا باید با احتیاط و تحت نظر پزشک باشد. استفاده زیاد از عرق نعنا برای کودکان و نوزادان مضر بوده و تاثیر منفی بر سیستم گوارش، حرکات تنفسی و قلب آنها دارد.

نحوه مصرف:

قبل از هر غذا یک استکان مصرف شود.

خوب
گرم

مشكلات مربوط به معده ام رو بر طرف كرد